Video

Wyświetlacze HD

Wszechstronne zastosowania przenośnych wyświetlaczy ciekłokrystalicznych

Te wysokiej jakości ekrany LCD zrobią wrażenie niezależnie od tego, gdzie je ustawisz, czy w hotelu, czy w biurze, czy budynku użyteczności publicznej. Zastosowana w nich technologia LCD nada wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu.

Antyrefleksyjne panele LCD o wysokim współczynniku kontrastu są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także dla ludzkich oczu. Refleksy pochodzące z otoczenia zostały skutecznie zredukowane dzięki niskiemu współczynnikowi odbicia powłoki TFT. Wbudowany czujnik jasności automatycznie dostosowuje jasność podświetlenia ekranu do natężenia światła w pomieszczeniu. Dzięki temu ustawienie monitora we właściwym miejscu nie jest już problemem. Obraz będzie wyraźny niezależnie od kąta obserwacji. Monitory te cechuje futurystyczny, wyszukany design, który ma podkreślać ich innowacyjność.

Wyświetlacze LCD górują nad technologią plazmową

Zalety panoramicznych ekranów LCD w porównaniu z panelami plazmowymi wynikają przede wszystkim z niższych kosztów utrzymania. Cechuje je bowiem wydłużony okres eksploatacji, mniejsze zużycie energii oraz niewielka waga, co gwarantuje prostszą logistykę, montaż i serwis. Oprócz niższych kosztów utrzymania w monitorach tych kluczową rolę odgrywa jakość obrazu. Pełna rozdzielczość HD (1920 x 1080 pikseli) zapewnia znakomite obrazy - bez ryzyka utrwalenia nieruchomych symboli. Obecnie urządzenia muszą być uniwersalne i wszechstronne. Takie właśnie są 40-calowe panele LCD Sharp. Znalazły one zastosowanie jako wyświetlacze informacyjne, cyfrowe panele reklamowe oraz telewizory LCD.

PN-S655

Myśl z rozmachem! Dzięki rozmiarowi (65") i pełnej rozdzielczości High Definition monitory PN-S655 sprawdzają się w miejscach, w których dotychczas użycie ekranu LCD było niemożliwe ze względu na wymagany rozmiar i trwałość. Systemy CAD/CAM (np. w biurach projektowych przemysłu samochodowego), stacje kontrolne, systemy bezpieczeństwa, w których analizowane są sygnały z wielu kamer to tylko niektóre miejsca, w których sprawdzi się monitor PN-S655 .
Urządzenie to umożliwia stworzenie telebimu z wielu monitorów bez potrzeby używania dodatkowych sprzętów. PN-S655 to monitor stworzony z rozmachem!

Technologia

Technologia, która otwiera nowe wymiary

Nowe możliwości i dobry obraz

Firma Sharp tworzy zaawansowane technologicznie systemy wyświetlające. Jej klienci mogą mieć pewność, że prezentowane na monitorach Sharp informacje będą posiadały najwyższą jakość i precyzję obrazu. Systemy posiadają wiele komercyjnych zastosowań. Mogą być użyteczne w reklamie, monitoringu, badaniach naukowych, transporcie publicznym itp. Profesjonalne monitory nadają się również do tworzenia wieloekranowych telebimów w kinach i jako element systemów informacyjnych w hotelach i restauracjach. Dodatkowe funkcje, takie jak zintegrowane głośniki i panele dotykowe stwarzają jeszcze więcej możliwości dostarczania informacji. Poznaj nową jakość prezentacji dzięki panelom o przekątnych od 46" do 65", a nawet 108".

 

Rozdzielczość Full HD

Profesjonalne monitory firmy Sharp są wyposażone w panele LCD o pełnej rozdzielczości High Definition (1092 x 1080). Pozwala to na wyświetlanie dynamicznych obrazów w rzeczywistych kolorach i naturalnej wielkości. Cyfrowe i analogowe sygnały oraz materiały wideo o wysokiej rozdzielczości są przetwarzane przez interfejs DVI w trybie 1080p (zgodnym z HDCP).

Diagnostyka i sterowanie przez interfejs RS-232C

Rozwiązanie szczególnie istotne w połączeniach grupowych (np. przy konstrukcji telebimu):
Monitory firmy Sharp wyposażone są w interfejs RS-232C. Dzięki temu można nimi sterować w sposób scentralizowany. Pozwala to na niezależne włączanie i wyłączanie poszczególnych monitorów, przełączanie wejść obrazu oraz monitoring temperatury podczas pracy. 

Panel ASV-Black-TFT

Technologia LCD Advanced-Super-View (ASV) firmy Sharp wraz z antyrefleksyjną powłoką wykonaną w technologii Sharp Black TFT zapobiega efektom rozmycia obrazu, które mogą wystąpić podczas wyświetlania szybko zmieniających się scen, a także odbiciom, które mogłyby mieć miejsce w jasnych pomieszczeniach. 

24/7

Wykonane z trwałych części monitory LCD firmy Sharp znakomicie sprawdzają się  nawet w bardzo wymagających zastosowaniach komercyjnych. Żywotność ekranu sięga 50 000 godzin pracy ciągłej.

Uniwersalne formaty obrazu

Profesjonalne monitory firmy Sharp sprawdzają się znakomicie, gdy zachodzi potrzeba prezentacji dużej ilości informacji. Funkcja podziału obrazu pozwala na odtwarzanie sygnału z komputera na wielu monitorach w trybie telebimu „2x2“, „3x3“ lub „4x4“. Dodatkowo funkcja „obraz w obrazie“ umożliwia równoczesne wyświetlanie sygnałów wideo i komputerowego na jednym ekranie.

Zastosowanie

Na lotniskach i dworcach kolejowych

Rozkłady jazdy, schematy sieci, tablice informacyjne, drogowskazy

Podróżni nie mają czasu na przestoje! Takie motto przyświecało firmie Sharp, gdy projektowane były jej nowe monitory profesjonalne, które znalazły zastosowanie na lotniskach i dworcach kolejowych. Dzięki nim podróżni otrzymują wszystkie potrzebne informacje i mogą bez problemu przemieszczać się od punktu A do punktu B. Godziny odjazdu, zmiany w rozkładzie, połączenia kolejowe lub autobusowe, wyświetlane są na monitorach, których obraz jest ostry jak brzytwa.  Obrazy, animacje i dane tekstowe prezentowane są w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli - przez 50 000 godzin bez przerwy. Szczęśliwej podróży!

W medycynie i nauce

Leczenie, diagnostyka, konsylia lekarskie, badania i praca naukowa

Każdy, kto bierze odpowiedzialność, musi poznać wszystkie fakty, to bardzo ważne. Wiele bowiem zależy od najdrobniejszych szczegółów.
65-calowe ekrany Sharp o pełnej rozdzielczości HD dają wiarygodną podstawę do decyzji podejmowanych przez lekarzy w czasie operacji i innych procedur medycznych. Zapewniają one również prezentację informacji podczas prezentacji projektów naukowych .

W dyspozytorniach ruchu i pomieszczeniach kontrolnych

Dyspozytornie ruchu, przemysłowe rozdzielnie, pomieszczenia kontrolne i centra bezpieczeństwa

Im bardziej różnorodny proces transmisji informacji, tym wyższe wymagania dla medium. W sterowaniu ruchem miejskim systemy sygnalizacji świetlnej są koordynowane przy wykorzystaniu informacji o korkach. Umożliwia to kierowanie ruchem samochodowym, dodatkowo z uwzględnieniem danych o zanieczyszczeniu powietrza.

Nowa generacja profesjonalnych monitorów firmy Sharp znakomicie sprawdza się w takich sytuacjach. Dzięki dużym ekranom i wysokiej jasności dyspozytorzy otrzymują szczegółowe i zrozumiałe dane przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Na jednym lub wielu ekranach pracujących jako telebim.

W komunikacji biurowej i prezentacjach

(Wideo-)konferencje, prezentacje, sesje szkoleniowe, edukacja

Twoi konkurenci nie śpią. Jeśli chcesz utrzymać dobrą pozycję w biznesie, musisz wykorzystywać nowoczesne instrumenty komunikacyjne. Zaskocz swoich klientów innowacyjnymi technikami multimedialnymi, przeprowadzaj skuteczne wideokonferencje z pracownikami z innych oddziałów firmy. Umożliwi Ci to nowy monitor LCD serii PN. Łatwo wymienialne ramy telewizorów PN-465E dostępne są w różnych kolorach. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do wizerunku swojej firmy i stylistyki biura. Ponadto monitory te pracują bez rozpraszającego szumu wentylatorów. Dzięki temu można skoncentrować się wyłącznie na interesach.

Wzmacnianie marki, wykorzystywanie lokalizacji

Centra handlowe, restauracje, hole hotelowe, targi, wystawy i sale pokazowe

Istnieje wiele atrakcyjnych i dotychczas niewykorzystanych przestrzeni reklamowych. Nowoczesne technologie, reklama cyfrowa to formy umożliwiające dostarczenie przekazu do odbiorcy docelowego.

Duże wyświetlacze ciekłokrystaliczne o cyklu serwisowym przekraczającym 50 000 godzin zapewniają znakomity obraz i to zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Długi cykl serwisowy i niskie zużycie energii, w połączeniu z elastyczną i wygodną instalacją gwarantują niskie koszty utrzymania. Niezależnie od tego, czy korzystasz z nich w centrum handlowym, stoisku na targach, w sali demonstracyjnej, czy restauracji: reklama działa!

W biurach konstrukcyjnych i projektowych

Biura projektowe, systemy symulacyjne, projektowanie CAD i CAM, aplikacje wirtualnej rzeczywistości

Sam pomysł nie zmieni świata, sukces może mu zapewnić inteligentne i dobrze ukierunkowane wdrożenie.
W branży projektowej profesjonalne monitory LCD firmy Sharp stają się ważnym narzędziem. Można na nich wyświetlić obrazy CAD, symulacje lub aplikacje wirtualnej rzeczywistości, a wszystko to w najlepszej jakości. Zintegrowany system mierzy natężenie światła w otoczeniu i automatycznie dostosowuje jasność ekranu, co pozwala uzyskać naturalne obrazy o wysokim kontraście. Czasy, kiedy konieczne było tworzenie skomplikowanych makiet, odeszły już w niepamięć. Dzięki dużym ekranom można obserwować wszystkie fazy konstrukcji i na bieżąco analizować szczegóły.
Dobry pomysł i dobra realizacja!

 

 

SHARP PN-R903 Nowy monitor LCD firmy Sharp o dużym ekranie jest wyposażony w nadzwyczajny 90-calowy ekran (ponad 2 metry szerokości), dostatecznie wielki, aby zapewnić wyświetlanie realistycznych obrazów w naturalnej wielkości. Wysokiej jakości monitor LCD wyróżnia się w rozmaitych miejscach, ...
więcej >
SHARP PN-R703 Profesjonalne monitory serii PN-R703 o dużych rozmiarach i atrakcyjnym wyglądzie wyróżniają się smukłym profilem, wysoką jasnością i niskim zużyciem energii. Monitor LCD PN-R703 firmy Sharp oferuje możliwość wykorzystania w bardzo szerokiej gamie zastosowań wewnętrznej ...
więcej >
SHARP PN-E602 Wielkoformatowe wysokowydajne monitory LCD firmy Sharp zostały stworzone z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników biznesowych. Wyróżnia je solidne wykonanie, wyjątkowa trwałość i łatwa obsługa.Dostępne są w różnych kategoriach rozmiarowych, a niektóre modele można ...
więcej >
SHARP PN-E521 Wielkoformatowe monitory LCD o wysokiej jakości zostały zaprojektowane tak, żeby sprostać różnorodnym potrzebom w zastosowaniach biznesowych, oferując solidną niezawodność, doskonałą trwałość i łatwą obsługę. Dostępne są w różnych rozmiarach i można je zamontować ...
więcej >
SHARP PN-471R Wielkoformatowe wysokowydajne monitory LCD firmy Sharp zostały stworzone z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników biznesowych. Wyróżnia je solidne wykonanie, wyjątkowa trwałość i łatwa obsługa.Dostępne są w różnych kategoriach rozmiarowych, a niektóre modele można ...
więcej >
SHARP PN-E421 Wielkoformatowe monitory LCD o wysokiej jakości zostały zaprojektowane tak, żeby sprostać różnorodnym potrzebom w zastosowaniach biznesowych, oferując solidną niezawodność, doskonałą trwałość i łatwą obsługę. Dostępne są w różnych rozmiarach i można je zamontować ...
więcej >
SHARP PN-V600 Całkowicie nowy model monitora PN-V600 o ultacienkiej ramce został stworzony przede wszystkim z myślą o konstrukcji telebimów. Ten ciekłokrystaliczny monitor o przekątnej ekranu 60 cali znajduje zastosowanie w licznych systemach informacji wizualnej i telebimach. Jako uniwersalne ...
więcej >
SHARP PN-V601 Całkowicie nowy model monitora PN-V601 o ultacienkiej został stworzony przede wszystkim z myślą o konstrukcji telebimów. Ten ciekłokrystaliczny monitor o przekątnej ekranu 60 cali znajduje zastosowanie w licznych systemach informacji wizualnej i telebimach. Jako uniwersalne rozwiązanie ...
więcej >
SHARP PN-V601 Całkowicie nowy model monitora PN-V602 o ultacienkiej ramce został stworzony przede wszystkim z myślą o konstrukcji telebimów. Ten ciekłokrystaliczny monitor o przekątnej ekranu 60 cali znajduje zastosowanie w licznych systemach informacji wizualnej i telebimach. Jako uniwersalne ...
więcej >
SHARP PN-A601 Wielkoformatowe wysokowydajne monitory LCD firmy Sharp zostały stworzone z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników biznesowych. Wyróżnia je solidne wykonanie, wyjątkowa trwałość i łatwa obsługa.Dostępne są w różnych kategoriach rozmiarowych, a niektóre modele można ...
więcej >
SHARP PN-E802 Wielkoformatowe wysokowydajne monitory LCD firmy Sharp zostały stworzone z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników biznesowych. Wyróżnia je solidne wykonanie, wyjątkowa trwałość i łatwa obsługa.Dostępne są w różnych kategoriach rozmiarowych, a niektóre modele można ...
więcej >
SHARP PN-E702 Wielkoformatowe wysokowydajne monitory LCD firmy Sharp zostały stworzone z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników biznesowych. Wyróżnia je solidne wykonanie, wyjątkowa trwałość i łatwa obsługa.Dostępne są w różnych kategoriach rozmiarowych, a niektóre modele można ...
więcej >