Systemy interaktywne

System interaktywny

Rozwiązanie sprzętowo - programistyczne mające na celu umożliwienie prowadzenia ciekawych, dynamicznych zajęć wzbogaconych o treści interaktywne.

 

ZOBACZ PREZENTACJĘ - SYSTEMY INTERAKTYWNE

 

1.

Najprostrzym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest zestaw tablicy interaktywnej, odpowiedniego dedykowanego oprogramowania i wideoprojektora multimedialnego i komputera. W tym przpadku tablica staje się również ekranem projekcyjnym.

Prowadzący zajęcia dysponyjący takim zestawem może otwierać i zamykać dokumenty zawarte w komputerze, zmieniać ich zawartość, na bieżąco nadpisywać swoje komentarze , proponować swoje rozwiązania. Jeżeli zestaw jest podłączony do internetu może również korzystać z jego zasobów. Prowadzący może poprosić do tablicy któregoś z uczestników zajęć i polecić aby dokonał on zmian w wyświetlanej treści. Obraz wynikowy może zostać zapisany w pliku, wydrukowany i rozdany w formie papierowej wszystkim zainteresowanym.

2.

Rozwiązaniem eliminującym konieczność podejścia do tablicy w celu dokonania zmian w wyświetlanej treści jest zastosowanie oprogramowania DISPLAY NOTE. Umożliwia ono pełną interakcję pomiędzy zestawem tablicowo-projekcyjnycm a komputerami ( tabletami ) uczestników. Więcej o tym rozwiązaniu w zakładce SYSTEM DISPLAY NOTE NEC

3.

System wideokonferencyjny POLICOM w odpowiedniej konfiguracji łączy zalety opisane w p. 2 z pracą sieciową na odległość. Oprócz wymiany plików i obrazów wynikowych otrzymujemy możliwość  możliwość oglądania i usłyszenia swojego adwersaża  który może w tym czasie przebywać w dowolnym miejscu na Świecie. Więcej o tym rozwiązaniu w zakładne SYSTEM WIDEOKONFERENCJI POLYCOM