Systemy video

Jednym z produktów wprowadzonych ostatnio do sprzedaży przez firmę Gefen jest innowacyjny system dystrybucji sygnału HDMI działający w topologii drzewa lub łańcucha.

Składa się on z trzech urządzeń: nadajnika, splittera oraz odbiornika. Nadajnik przesyła sygnał HDMI (1080p) z dowolnego źródła po jednej skrętce CAT5 na odległość 100m do splittera, który oprócz lokalnego wyjścia HDMI dla monitora, posiada dwa kolejne wyjścia CAT5. Te wyjścia możemy połączyć przewodami CAT5 do kolejnych splitterów tworząc kolejne gałęzie "drzewa". Na końcu gałęzi podłączamy odbiornik.
Takie podejście zapewnia łatwą integrację dużej ilości monitorów oraz liniową zależność między kosztem a odległością monitora od źródła. W standardowych rozwiązaniach najdalej położone monitory wymagają drogich urządzeń światłowodowych do dostarczenia sygnału - w systemie Daisy Chain łącząc coraz to dalsze monitory dokładamy za każdym razem jedynie przystępny cenowo splitter lub odbiornik.

Jest to idealne rozwiązanie dla dużych instalacji digital Signage lub innych, gdzie wymagana jest duża liczba monitorów wyświetlających tą samą treść.
 

GEFEN Daisy chainJednym z produktów wprowadzonych ostatnio do sprzedaży przez firmę Gefen jest innowacyjny system dystrybucji sygnału HDMI działający w topologii drzewa lub łańcucha.Składa się on z trzech urządzeń: nadajnika, splittera oraz odbiornika.Nadajnik przesyła sygnał HDMI (1080p) ...
więcej >