ASCOM - rozwiązania dla szpitali

System Przyzywowy IP dla szpitala

Już kilkunastu dyrektorów szpitali w Polsce rozwiązało problemy swoich placówek związane z komunikacją i zarządzaniem personelem wybierając produkty Ascom. Kilkuset pozostałych nadal czeka. Zadowolony pacjent, efektywny personel i bezpieczne środowisko pracy to tylko niektóre korzyści powiązane z rozwiązaniami tego szwajcarskiego producenta.

 

 

Pielęgniarki pracujące w szpitalach wiedzą, jak stresujące mogą być nieustanne wezwania od pacjentów, te ciągłe dzwonki i światełka. Dotychczas stosowane systemy przyzywowe alarmowały o pojedynczym wezwaniu praktycznie cały personel na oddziale. Wymagało to nieustannego filtrowania informacji („Czy to wezwanie jest dla mnie, czy dla koleżanki?”) i nie pozwalało skupić się na aktualnie wykonywanej pracy. Nadmiar różnego typu alarmów był bardzo męczący - szczególnie pod koniec dyżuru. W takich warunkach łatwo można było pominąć ważne wezwanie – a przecież od pracy pielęgniarki zależy zdrowie i życie pacjentów.

Z pomocą przychodzi system przywoławczy Ascom teleCARE IP, dzięki któremu wezwanie od pacjenta jest kierowane bezpośrednio na telefon bezprzewodowy właściwej pielęgniarki. Tysiące szpitali na całym świecie codziennie korzysta z tych najnowocześniejszych, a jednocześnie prostych w obsłudze rozwiązań przyzywowych.
Każda pielęgniarka dostaje interaktywne wezwanie tekstowe tylko wtedy, gdy wzywa ją „przypisany do niej” pacjent. Jeśli jest zajęta i nie może od razu zareagować, szybko i łatwo przekierowuje wezwanie na telefon koleżanki. Skasowanie wezwania/alarmu wymaga obecności przy pacjencie. Na oddziale robi się od razu o połowę ciszej - z czego zadowoleni są zarówno pacjenci, jak i personel medyczny.
System przyzywowy Ascom teleCARE IP jest skalowalny i niezwykle elastyczny. System informuje nie tylko kto, ale i gdzie potrzebuje pomocy. Znając lokalizację osoby wzywającej zapewniamy nie tylko wyższy poziom bezpieczeństwa, ale również oszczędzamy czas potrzebny na poszukiwanie. Bezprzewodowe lokalizatory umieszczone wewnątrz budynków umożliwiają określenie położenia z dużą dokładnością. Instalacja przy wyjściach z budynków powala stwierdzić, że pacjent wyszedł np. do ogrodu lub też próbuje opuścić teren szpitala.
Wszystkie wezwania są rejestrowane: kto, kiedy i gdzie aktywował wezwanie, a także kto i w jakim czasie udzielił pomocy. Dzięki temu zarządzający placówką mogą lepiej zarządzać personelem lub dysponować odpowiednimi danymi w przypadku ewentualnych roszczeń.


Każda placówka jest niepowtarzalna, podobnie jak rozwiązanie ASCOM. Dopasujemy się do kazdych potrzeb.

 

ZOBACZ FILM

 

 

 

 

 

W tej chwili brak zawartości sklasyfikowanej pod tym terminem.